فواید انتخاب درب ضد حریق

فواید انتخاب درب ضد حریق

فواید انتخاب درب ضدحریق

درب های ضد حریق از جمله درب هایی هستند که انتخاب آن، می تواند فواید بسیار زیادی برای مکان های مختلف داشته باشد.
انتخاب این درب ها امنیت ساختمان را بالا می برد و خسارت ناشی از احتراق را تا حد زیادی کاهش می دهد.
همچنین برای خروج اضطراری و فرار افراد در هنگام  آتش سوزی  کاربرد قابل توجهی دارد.

ویژگی های درب ضد حریق

دسترسی راحت :

درب ضد حریق  معمولاً به رنگ قرمز روشن است  تا در هنگام آتش سوزی و مواقع اضطراری قابل رویت باشد.

مقاومت طولانی در برابر آتش:

از جمله مهم ترین فواید درب ضد حریق، مقاومت طولانی مدت در برابر آتش بدون صدمه دیدن و تغییر شکل در مدت زمان مشخص می باشد. این مدت زمان مقاومت بر دقیقه یا  بر ساعت محاسبه می شود.

جلوگیری از نفوذ آتش:

درب ضد حریق به عنوان راه خروجی امن از محیط آتش گرفته، به گونه ای است که از نفوذ دود به خارج از محیط جلوگیری می کند وعایق دود می باشد.

عایق صوتی:

کاربرد دیگر درب ضد حریق، استفاده از آن  در اماکنی مانند: مدرسه، تئاتر، استودیو و…  به عنوان عایق صوتی می باشد که از ورود سر و صدا به داخل محیط جلوگیری می کنند به درخواست مصرف کنندگان این نوع درب ها به کار می رود.

جنس  دستگیره درب ضد حریق :

طبق استانداردهای تعریف شده بین المللی،  درب های ضدحریق مجهز به دستگیره های آنتی پنیک هستند و به گونه ای طراحی  شده اند که در هنگام آتش سوزی برای خروج اضطراری به راحتی از داخل باز شوند.

با توجه به فواید درب ضد حریق انتخاب آن برای مکان های زیر توصیه میشود :

درب اتاق سرور

اتاق هایی که در آن ها، خوانندگی انجام می شود و از سیستم هایی استفاده می کنند که زیاد داغ می کنند؛ با بالا رفتن دمای هوا و حرارت احتمال اتصالی برق و آتش سوزی  زیاد است . به همین دلیل توصیه می شود،  در این اتاق ها از درب ضد حریق مخصوصی که به درب اتاق سرود معروف است، استفاده شود.

درب بیمارستانی

درب ضد حریق در مکانی مانند بیمارستان که احتمال آتش سوزی به علت استفاده از وسایل الکترونیکی وجود دارد، به منظور پیشگیری و همچنین مراقبت از بیماران باید مورد استفاده قرار گیرد. همچنین بهتر است در بیمارستان ها، برای درب های اتاق عمل و … از درب های ضد آتش سوزی تک لنگه و دولنگه استفاده شود.

درب خروج اضطراری

درب خروج اضطراری ساختمان ها، باید در برابر آتش سوزی و حرارت تا حداقل یک ساعت مقاوم باشند. تا در زمان آتش سوزی افراد بتوانند به موقع و بی دردسر فرار کنند.

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا